Seminarium
dla ciała i umysłu

Seminarium dla ciała i umysłu to cykl niezwykle przyjemnych
i relaksujących spotkań w przyjaznej atmosferze, podczas których poznasz techniki niwelowania stresu i blokad w swoim ciele. Dzięki nim na nowo poczujesz energię, naturalną witalność i radość z ruchu, a także odzyskasz harmonię zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz emocjonalnej.

CO ZYSKASZ DZIĘKI SEMINARIUM DLA CIAŁA I UMYSŁU?

Za sprawą Seminarium dla ciała i umysłu nabierzesz więcej lekkości, swobody, pewności siebie i przyjemności z życia. Poprzez ruch i dotyk nauczysz się pozbywać napięć, uwolnisz swoje ciało od trudnych emocji, stresu i ciężkości. Uwolnisz naturalną, płynącą z Twojego ciała energię i witalność.

Kobieta podniosła ręce i odetchnęła

CZY SEMINARIUM DLA CIAŁA I UMYSŁU JEST DLA CIEBIE?

Seminarium grupowe będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukasz dobrej, pozytywnej energii sprzyjającej kreatywnemu rozwojowi. Jeśli na co dzień brak Ci ruchu, masz pracę siedzącą, odczuwasz stres, a Twoje ciało jest sztywne i daje Ci wyraźne sygnały, że czas coś zmienić — Seminarium dla ciała i umysłu jest dla Ciebie.

Adam Adamonis

Prowadzącym tego wyjątkowego wydarzenia jest Adam Adamonis — opiekun ciała, umysłu i wrażliwości, a także specjalista w dziedzinie psychosomatyki, trener oraz edukator ruchu somatycznego. Zafascynowany łączeniem różnych nurtów pracy z ciałem, m.in. poszczególnych elementów pochodzących z osteopatii — doktora Andrew Taylor Stila, terapii czaszkowo-krzyżowej Williama Garnera Sutherlanda, terapii ruchem i Psychologii Procesu Arnolda Mindella, przedstawi Ci techniki, które posłużą Ci do uniwersalnego i samodzielnego dbania o zdrowie.

Absolwent Akademii Teatralnej (aktor) oraz Absolwent Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces. Trener umiejętności pracy z grupą i ze światem. Zawodowy tancerz. Twórca projektu „Ciało wie”, którego misją jest wspieranie zdrowia psychofizycznego poprzez skuteczną motywację organizmu do samouzdrawiania.

 

Adam Adamonis
Adam Adamonis

ZIMA

Zima nad morzem otula duszę spokojem, gdy słone powietrze spotyka się z krystalicznym chłodem, a delikatny szept fal maluje spokojne obrazy na srebrzystym piasku

Las iglasty

Spacer po lesie iglastym poprawia nastrój i zdrowie, wypełniając powietrze fitoncydami, redukując stres i inspirując duszę.

Morze bałtycke

Pobyt nad morzem odświeża umysł i ciało, wypełniając płuca słoną bryzą, kojąc umysł szumem fal i inspirując serce rozległym horyzontem.

Niedziela - 20:00

Spotkanie inspiracyjne „Zatrzymaj się i wsłuchaj w swoje ciało”. To wykład na temat zarządzania energią, formą regulacji napięcia, odzyskiwania balansu pomiędzy strefą zawodową i prywatną, jak i fizyczną, psychiczną oraz mentalną. 

Poniedziałek - 10:00-13:00

(przewidziana przerwa owocowa) 

Zrozumienie swojego ciała. System powięziowy, z którym pracujemy w ciele, to odzwierciedlenie zmysłu interocepcji, czyli sfery somatyczno-emocjonalnej oraz zmysłu propriocepcji — czucia położenia poszczególnych części ciała. Stąd też działając w tym obszarze, możemy dokładnie wsłuchiwać się potrzeby naszego organizmu na płaszczyźnie emocjonalnej i fizycznej. 

Techniki automasażu

Trening powięzi

WTOREK - 10:00-13:00

(przewidziana przerwa owocowa) 

Uwolnienie od napięć i blokad. Nasze ciało jest niezwykle podatne na czynniki zewnętrzne — stres, toksyny, temperaturę, ciśnienie itp. To w nim kumulują się przez lata napięcia, niewyrażone, trudne emocje i traumy. Za sprawą pracy z ciałem jesteśmy w stanie się od nich uwolnić oraz zniwelować blokady i zaburzenia z nimi związane.

Siła świadomego oddychania

Regulacja układu nerwowego

Środa - 10:00-13:00

(przewidziana przerwa owocowa) 

Odzyskanie energii i witalności. Poprzez działanie wielu negatywnych czynników ciało ma tendencję do napinania się i zastygania. Dzięki świadomej pracy z ciałem możemy odwrócić ten proces, powrócić do zapisanych w niej podświadomych odruchów i odzyskać niesamowitą energię oraz witalność naturalnie płynącą z naszego ciała.

ŚRODA - 20:00 -22:00

Ceremonia zakończenia. Wielopoziomowe, świadome doświadczenie, w którym znaczącą rolę odgrywa język ciała, wyobraźnia, oraz swobodny, nieskrępowany ruch. Każdy z uczestników uhonorowany jest certyfikatem wzięcia udziału w warsztatach „Seminarium dla ciała i umysłu”.

Świadoma obecność w ciele i ruchu

Ciało w przestrzeni

FAQ

Kto najlepiej odnajdzie się na Seminarium dla ciała i umysłu?

Z pewnością świetnie odnajdą się osoby będące na początku drogi do samorozwoju, zaczynające dbać o balans pomiędzy swoim światem zewnętrznym a wewnętrznym. Seminarium jest dla wszystkich, którzy chcą przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę oraz każdego, kto szuka połączenia i zrozumienia ze swoim ciałem.

Wiek w samorozwoju nie ma znaczenia. Mimo to większość osób mieści się w przedziale ok. 25-55 lat. 

Seminarium odbywa się w małych grupach. Prowadzący jest blisko każdego uczestnika i na bieżąco reaguje na potrzeby danej osoby. Praca w grupie oraz dostrzeżenie podobieństwa z innymi daje nam poczucie przynależności i wsparcia. Warsztaty grupowe cechuje też dynamika, która motywuje do działania i inspiruje do podejmowania nieszablonowych decyzji.

Kiedy odbywają się warsztaty Seminarium dla ciała i umysłu?

Seminarium dla ciała i umysłu będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Ze względu na ich powtarzalność będziesz mógł dopasować termin warsztatów do swoich potrzeb.

Proponowana na Seminarium praca z ciałem nie jest wymagająca, a ponadto to Ty decydujesz, jak bardzo zaangażujesz się w praktykę. Jedyne, czego potrzebujesz, to wygodny strój sportowy i otwartość na nowe doświadczenia. Po sali poruszamy się zazwyczaj boso lub w skarpetkach.

Miejsce to ciche i komfortowe wnętrza, gdzie panuje spokojna atmosfera. Na kilka godzin pozostawiamy swoją codziennością za sobą i przenosimy się do świata pełnego uważności. Praktyka jest przeprowadzana w przestronnej sali, gdzie można pozwolić sobie na swobodę w ruchu.

Mentalne spa
dla ciała i umysłu z
Adamem Adamonisem

Mentalne spa dla ciała i umysłu to nie tylko rekreacja i powrót do zdrowia, ale także okazja do zdobycia cennej wiedzy, która poprawi jakość Twojego życia. Nauczysz się technik automasażu, opracujesz indywidualną dietę oraz poznasz podstawy psychosomatyki i psychologii. Umiejętności te nie tylko pomogą Ci osiągnąć harmonię ciała i umysłu, ale przyniosą korzyści na długie lata. Dołącz do nas w Keto Resort i rozpocznij swoją podróż ku lepszej przyszłości!

Seminarium dla ciała i umysłu
15 godzin

Ekskluzywny warsztat Adama Adamonisa
PLN 1500 4 dni
  • Zdobywanie Wiedzy od Ekspertów
  • Rozwój Osobisty i Samorealizacja
  • Techniki Redukcji Stresu
  • Poprawa Zdrowia Fizycznego
  • Metody naukowe
  • Techniki oddychania
exclusive
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Do następnego seminarium